Styl życia Zero Waste - Amy Korst

Coraz częściej w social media, czy też na portalach internetowych można przeczytać o nowym stylu życia zwanym zero waste. Jest to zjawisko o charakterze czysto ekologicznym. Aby znaleźć jakieś szczegółowe informacje na temat tego stylu życia, czy też pewnego rodzaju ideologii, warto przede wszystkim jednak sięgnąć po książki. Dlatego też ciekawą propozycją jest zdecydowanie książka Amy Korst – Styl życia Zero Waste.

Zero waste – czym jest?

Autorka w swojej książce zajmuje się zagadnieniem zero waste – dość specyficznego w stylu życia, którego podstawowym założeniem jak najmniejsze odciskanie piętna na naturze. Przez speców od marketingu książka ta nazywana jest nawet biblią ekologicznego stylu życia.

Czy właściwie jest zero waste? Jaki zagadnienie stara się nam przybliżyć Amy Korst? Książka ta uznawana jest za specyficzny poradnik, dzięki któremu możemy żyć oszczędnie, produkować znacznie mniej odpadów, a także cieszyć się życiem – tak w krótkim ujęciu można streścić sens książki, a także przesłanie, jakie ze sobą niesie. Moda na zero waste rozprzestrzenia się bardzo szybkim tempie. Coraz więcej osób chciałoby żyć w stylu minimalistycznym, który jest jednocześnie przyjazny naturze. Dzięki książce Amy Korst można uzyskać wiele przydatnych porad, które pozwolą nam diametralnie odmienić nasze dotychczasowe życie.

Jak być zero waste?

Autorka w przystępny sposób podpowiada nam, jak wprowadzić zasadnicze zmiany w naszym domu, a także w naszej sferze zawodowej. Dzięki niej możemy dowiedzieć się, jak możemy wyrobić u siebie nowe i zupełnie zdrowe nawyki, dzięki którym będziemy żyć zdrowo, a także z poszanowaniem praw natury. Amy Korst daje nam również wiele wskazówek, w jaki sposób powinniśmy robić zakupy. Dzięki jej poradom możemy stać się w pełni świadomymi konsumentami, co pozwoli nam robić zakupy w sposób oszczędny i umiarkowany. Autorka daje nam również szereg cennych porad, dzięki którym zaprowadzimy porządek w swoim domu. Pozwoli nam to na pozbycie się nadmiaru rzeczy i życie w duchu minimalizmu. Zdecydowanie warto sięgnąć po tę pozycję. Dzięki lekturze książki Amy Korst możemy całkowicie odmienić swoje życie i pchnąć je na lepsze tory.