środa, 11 lipca 2018

Wędrówka wśród traw i zarośli czyli gierczyńskie łąkiW niedzielę  pod przewodnictwem Andrzeja  wybraliśmy się na poznawanie tego co nieznane.  Przewodnikiem  po roślinach była Kasia i Andrzej gdzie wtajemniczali nas  w ,,życie roślin  ''
Przygodę zaczęliśmy o 10 15 godzinie a skończyliśmy  ok. 16 00 godzinie. Było gorąco, droga prowadziła przez łąki, które zachwycały  pięknem roślin. Kolorowe kwiaty, trawy, zioła,drzewa były dla nas odkrywaniem czegoś nowego lub tego co znamy ale w innej odsłonie.
Dla mnie odkryciem była sosna żółta, która rosła sobie w lesie i nigdy bym nie zwróciła uwagi na to drzewo.  Sosna posiada olbrzymie szyszki a jej igły też są imponujące.
Wróciłam z koszem ziół i kwiatów polnych i nowych znajomych, którzy tak jak ja zachwycali się każdą roślinką. Nasz,, Supermen'' z przodu, dzielnie pokonywał teren i rozweselał całą grupę. Zmęczeni ( było bardzo gorąco, mokro miejscami, owadów gryzących też nie brakowało) ale szczęśliwi i wolni. Zostawiliśmy swoje  troski na parę godzin  rozkoszując się cudem stworzenia  Pana Boga. Dziękuję i do następnego spotkania!
zdjęcia Andrzej Majewski


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

POLECANY POST

Wiosna i kolorowe soki

Tęsknimy za kolorami, pachnącymi kwiatami, owocami i zieloną trawą. Kilka propozycji na takie soki , piękne ,kolorowe, smaczne. Są pyszn...