wtorek, 2 maja 2017

Wystawa Kwiatów w Zamku Książ 2017
Jak co roku w Zamku Książ  odbywa się Wystawa Kwiatów. Jestem tam prawie co roku i zachwycam się  pięknymi aranżacjami kwiatowymi.
Ale jeżeli nie nie wiemy o co chodzi to zawsze chodzi o ........
W tym roku  nie zachwyciła mnie Wystawa Kwiatów  tylko umęczyła. Dlaczego/ już piszę.
Z mojej miejscowości  do Zamku 15 minut  jazdy samochodem to maximum.Jechałam 30 minut a może więcej no cóż wszyscy jadą, wiec nie ma co narzekać. Powoli dojechaliśmy do drogi wiodącej  do Zamku a tu zakaz skrętu w prawo. Policja nakazuje jechać do Wałbrzycha ........

Jedziemy i po kilku kilometrach znaleźliśmy miejsce, hura! Dobra idziemy dzielnie na pieszo do Zamku, co tam piękna pogoda  miły spacer i tak z tłumem  dobrnęliśmy do  głównej bramy.
Następnie przez stragany, jesteśmy przed wejściem na dziedziniec a tu niespodzianka?
Kolejka po bilety, następnie kolejka do wejścia  i żeby nie przedłużać do wyjścia też była kolejka. Bilety jak zawsze 30 polskich złotych i 25 ulgowe.
Sama Wystawa  Kwiatów  w tym roku  nie  podobała mi się . Mało kwiatów, słabe aranżacje,  brzydkie i bez polotu .Największy wstrząs to Złota Sala, jakieś zawiniątka złotą folią szpecące,wiszące kilka kwiatów. Jakieś nieporozumienie, to wystawa czy futurystyczna wizja zagłady.
Krok za kroczkiem depcząc sobie po piętach przemieszczałam się po salonach, gdzie więcej było straganów niż kwiatów. Już wiem to był Jarmark Majowy  bo Wystawa Kwiatów to na pewno NIE!
Czy pojadę w przyszłym roku ? hmm......... jak myślicie?
Kilka fotek zdj.AM
2 komentarze:

  1. No w rzeczy samej - to raczej targ rozmaitości, niż wystawa kwiatów. Cóż, kasa... Tylko kwiatów i florystów szkoda...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W rzeczy samej szkoda, poprzednie lata zachwycały swoimi aranżacjami kwiatowymi a teraz zrobiło się smutno kwiatowo i gwarno jarmarcznie. Pozdrawiam :)

      Usuń

POLECANY POST

Wiosna i kolorowe soki

Tęsknimy za kolorami, pachnącymi kwiatami, owocami i zieloną trawą. Kilka propozycji na takie soki , piękne ,kolorowe, smaczne. Są pyszn...