piątek, 31 marca 2017

Nie znasz chwaszczy nie pchaj do paszczyZaczęła się Wiosna piękna pora roku. Wszystko rośnie radośnie, wiele osób zachęcone idzie sobie na łąki, pola , lasy zbiera  roślinki i zajada.
Cieszy się o narwałem chwastów podobne mlecza, chodź z mleczem nie ma nic wspólnego, zajadają jak króliki. Kończy się to zatruciem lub bólem  brzucha.Drodzy czytelnicy nie wszystko jest jadalne nawet kozy i krowy nie wszystko zjadają na łące!
Dobrym sposobem jest także zrobić zdjęcie danej rośliny i porównać z atlasem,w  internecie lub pokazać osobie, która zna dzikie rośliny.Ja  robię zdjęcie roślinki,w domu szukam i porównuję z atlasem co to za roślinka?

Przestrzegajcie reguły  4 razy  NIE!  
 Nie znam
 Nie zrywam
 Nie niszczę
 Nie zjadam
Prosty przykład, prowadziłam, Szkołę Zdrowego Gotowania na stole położone były wszystkie rośliny jadalne. Stał też piękny duży bukiet z kwiatów i dzikich roślin, nie koniecznie jadalnych. Po skończonym wykładzie słuchacze podeszli do stołu aby bliżej obejrzeć  jadalne rośliny, które przedstawiałam. Ku mojemu przerażeniu jeden z uczestników wyciągnął z bukietu roślinę i zaczął ją zjadać.
Nigdy więcej na  moim wykładzie, nie znalazło się cokolwiek, co było nie jadalne! Moja wina i niedopatrzenie.

         Nie znasz chwaszczy, nie pchaj do paszczy!1 komentarz:

  1. Prawda, święte słowa! Mówi się, że każda roślina jest jadalna, ale niektóre - tylko jeden raz :)

    OdpowiedzUsuń

POLECANY POST

Wiosna i kolorowe soki

Tęsknimy za kolorami, pachnącymi kwiatami, owocami i zieloną trawą. Kilka propozycji na takie soki , piękne ,kolorowe, smaczne. Są pyszn...