Jesienne parapetyNa dworze coraz chłodniej, każdy z nas robi porządki na balkonach, ogródkach. Ja jak co roku przenoszę do domu  skrzynki i donice z ziołami  oraz truskawki w donicy, żeby nacieszyć się jak najdłużej owocami. Pietruszkę dostałam od Ani z jej ogrodu, niech rośnie na parapecie przyda się do zup i sałatek, Truskawki wciąż kwitną i żal mi było je zostawić na balkonie,  mam świeże truskawki i dużo radości. Zioła przesadziłam i dosadzam jeszcze do dużej donicy, przydadzą się na pewno.Przez całą zimę wysiewam koper i rzodkiewkę na świeże listki. Są pysznym dodatkiem na kanapki i do sałatek. A Wy drodzy jakie macie pomysły na zatrzymanie lata ?

2 komentarze:

  1. truskaaawki! aleś mi narobiła smaczka :) super że tak cieszą oko i na pewno są smaczne :) pozdrawiam serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Denka - pięknie pachną i tak jak piszesz najbardziej cieszą oko, polecam, zasadzić jedną truskawkę ( roslinę ) w doniczce. A potem jak zakwitnie zapylić pędzelkiem. Wielka radość i "lato" w domu , pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń

POLECANY POST

Pokrzywianka- potrawa z pokrzywy

Pokrzywa jest wspaniałą dziką rośliną, zdrową, łatwą w przygotowaniu i nic za nią nie płacimy. Mamy ją za darmo tylko zrywać i  zachwy...