Sok z buraka i.....

Ostatnio gdy wracałam z pracy, postanowiłam kupić "coś" do picia. Temperatura odczuwalna była ok.35 stopni a może i więcej.Weszłam do sklepu i zobaczyłam mnóstwo napojów, małe, duże, bez cukru,soki oraz wody rożnego rodzaju. Stanęłam i pomyślałam ach zaszaleje i kupię sok tłoczony na zimno z buraka i jabłka. Zapłaciłam 4 zł za "mni " buteleczkę, ale  powiem prawdę -  był dobry. Pragnienia nie ugasiłam  ale pomysł chwyciłam i dzisiaj wszystkim przestawiam.


Składniki na sok z buraków i jabłek
U mnie sok uzyskany z wyciskarki ale może być sokownik
*4 duże jabłka ( tylko umyte)
*4 duże buraki( obrane ze skórki)
Składniki przekroić na mniejsze kawałki, Przepuścić przez sokownik , wyciskarkę lub inne narzędzie do otrzymywania soku. Gotowe! Stwierdzam tylko tyle,że mój sok jest smaczniejszy, niż ten kupny.Spróbujcie sami sok jest pyszny.  W upalny dzień, taki schłodzony sok ugasi pragnienie i wzmocni nasze zdrowie.
Smacznego!


1 komentarz:

  1. domowy sok jest zapewne smaczniejszy i...o wiele tańszy. ja również kupiłam niedawno taki sok w butelce i stwierdziłam, że jednak warto zrobić go samemu :)

    OdpowiedzUsuń

POLECANY POST

Pokrzywianka- potrawa z pokrzywy

Pokrzywa jest wspaniałą dziką rośliną, zdrową, łatwą w przygotowaniu i nic za nią nie płacimy. Mamy ją za darmo tylko zrywać i  zachwy...