ZDROWE PRZEKĄSKI

2kwietnia byłam na babskim spotkaniu. Dziewczyny spisały się na " medal, przyniosły jabłka, pomarańcze i w pojemniczkach przyniosły zdrowe przekąski. Ewa przygotowała dwa rodzaje nazwę te mieszanki: Owocowe i Orzeszkowe.
Owocowe-daktyle, różne rodzaje- rodzynki, śliwka, figi,żurawina, ananas, banan, jabłka,morele, itp. oczywiście wszystko suszone i najlepszej jakości. Wymieszać i gotowe.

Orzeszkowe-Orzechy włoskie, laskowe, makadamia, pini, nerkowców, migdały, orzech ziemne różne smaki. Orzechy włoskie, ziemne, pini można uprażyć na patelni lub w piekarniku. wszystko wymieszać i gotowe.
Zabierać na wycieczki, dodawać do płatków śniadaniowych, na spotkaniach , przyjęciach i wykorzystać na różne sposoby. Robię tych mieszanek więcej i wkładam do pojemników i słoikow i trzymam w zimnym miejscu.

6 komentarzy:

 1. ale i z tymi przekąskami należy uważać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. pyszny to sposób ,ale i bardzo malowniczy, jakie te zdrowe przekąski pięknie wyglądają

  OdpowiedzUsuń
 3. Kulinarne-smaki , a w czym takie przekąski mogą zaszkodzić ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaszkodzić nie zaszkodzą i to na pewno,ale trzeba uważać w jakich ilościach i kiedy spożywamy gdyż niestety centymetrów nam w bioderkach przybędzie.

  OdpowiedzUsuń
 5. ja to nazywam jedzeniem dla papug. Ubóstwiam je!

  OdpowiedzUsuń
 6. ładna nazwa, muszę ją zapamiętać ,pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

POLECANY POST

Pokrzywianka- potrawa z pokrzywy

Pokrzywa jest wspaniałą dziką rośliną, zdrową, łatwą w przygotowaniu i nic za nią nie płacimy. Mamy ją za darmo tylko zrywać i  zachwy...